Статті / Чому "потіють" пластикові вікна?

Чому "потіють" пластикові вікна?

Перше питання, яке виникає у наших клієнтів, це чому старе дерев'яне вікно ніколи раніше не потіло, а нове металопластикове постійно пітніє? Відповідь проста, дерево має властивість «дихати», а пластик герметичний і не пропускає повітря, при цьому фурнітура нового пластикового вікна максимально притискає открывающеюся частина до рами. Крім того в старому дерев'яному вікні є мікрощілини через які в приміщення потрапляє свіже повітря.

 

Кожен з нас, напевно, помічав що, взимку пластикові вікна в Дніпрі пітніють більше, ніж влітку. Це добре помітно на початку опалювального сезону, коли на вулиці температура нижче, а в приміщенні температура вище і при цьому закрите вікно. На кожному вікні проявляється крапельки скопленной води - цей процес у фізиці називається «точка роси», це добре помітно внизу вікна, в районі ущільнювальної гуми.

 

Дві основні причини виникнення конденсату на металопластикових вікна в Дніпропетровську – це вологість в приміщенні і температура в приміщенні і за вікном. Чим вища вологість повітря і нижче температура, тим вище ймовірність утворення конденсату.

 

У повітрі знаходяться молекули води, які кожна людина виділяє при видиханні, також вони виділяються при митті посуду, при приготування їжі, коли виникає пар. Вченими доведено, що за добу кожна людина видихає більше двох літрів води. Точка роси в кожній кімнаті буде по-різному проявляти себе, так як в приміщеннях різна температура повітря і різна вологість. Якщо в приміщення низька температура, а вологість повітря вище тим імовірніше утворення конденсату на пластикових вікнах Дніпрі.

 

Також одним з факторів випадання конденсату на вікнах є квіти. Квіти виділяють кисень, який ми поглинаємо, крім того вологий грунт  провокує виділення конденсату.

 

Не забуваємо також і про загальну вентиляцію в будинку. Зі слів фахівців, причиною появи вологи є забита вентиляція. Перевірити  вентиляцію можна простим способом, піднісши полум'я вогню до вхідного отвору, якщо полум'я відхиляється у бік шахти, тоді все в порядку, якщо  ж полум'я вогню залишається нерухомим, значить у Вас забита вентиляція.

 

Крім того одним з факторів запотівання пластикових вікон є занадто широке підвіконня. Якщо підвіконня біля металопластикового вікна надто широкий і повністю перекриває батарею, потік теплого повітря не піднімається вгору і відповідно, не прогріває вікно. У цьому випадку можна або зменшити ширину підвіконня, або зробити вентиляційні клапани у підвіконні.

 

Пластикові вікна Дніпропетровська герметичні, тим часом, вони зберігають взимку тепло і відповідно вологу в приміщення. За рахунок надлишку вологи, на укосах проявлятися цвіль і грибок. Рекомендації Міністерства охорони здоров'я  України: «в  житловому приміщення вологість повітря повинна становити 40%, а рекомендована температура 20-22°С». Дотримуючись цих параметрів, ймовірність випадання конденсату на новому пластиковому вікні зменшується в багато разів. 

 

Рекомендації від «Віконного центру» у Дніпрі щоб уникнути появи вологи на склопакетах пластикових вікон:

1. Переконатися, що витяжка на кухні працює,  у ванній кімнаті загальна вентиляція не забита.

2. Дотримуватися рекомендації Міністерства охорони здоров'я України.

3. Провітрювати частіше приміщення.

4. Прибрати подалі від вікна джерело вологи.

5. Зменшити підвіконня по ширині або зробити в ньому отвори з вентиляційними клапанами.


Листопад 9, 2017 17:00 • Переглядів: 2186